Аржентинският Бока Хуниорс победи гостуващия бразилски Палмейрас с 2:0 в първия полуфинал на най-престижния южноамерикански клубен турнир по футбол за копа "Либертадорес".

Дарио Бенедето реализира и двете попадения малко преди края и доближи "синьо-жълтите" до първи финал в надпреварата от 2012 година.

Бенедето откри резултата в 83-ата минута с глава след центриране от корнер от дясно на Себастиан Вия. Секунди по-рано вратарят на гостите Вевертон направи впечатляващо спасяване с една ръка след изстрел от фаул на Лукас Оласа.

В 88-ата минута Бенедето вкара със страхотен изстрел от 20 метра в десния ъгъл на вратата на гостите. Двубоят беше двуостър, въпреки че положенията пред двете врати не бяха много.

Бока е шесткратен носител на трофея, но няма титла от 2007 година. Палмейрас пък има една копа "Либертадорес" през 1999 година, а през следващия сезон за последно игра финал.

В другия полуфинал защитаващият титлата си Гремио миналата нощ взе аванс от 1:0 при гостуването си на Ривър Плейт.