Валенсия размаза с 6:0 Рапид Виена на 1/16финалите в Лига Европа и постигна доста неочаквано убедителна победа, осигурявайки си на практика място в следващия етап.

Триумфът обаче ще свърши отлична работа на треньора Гари Невил, който бе поставен под сериозно напрежение след серия лоши резултати, но вторият пореден успех ще понамали натиска върху него.

Прилепите решиха нещата много бързо. Още не бе изтекъл половин час от мача, а домакините водеха с 4:0. Санти Мина се разписа за 1:0 в началато, а малко след това Дани Парехо удвои.

Отново Санти Мина се разписа в 25-ата с второто си попадение в мача, а след още 4 минути и Алваро Негредо записа името си сред реализаторите за 4:0. В 35-ата минута разликата набъбна на 5:0, след попадение на Андре Гомес.

След почивката домакините понамалиха темпото, но в края успяха да стигнат и до още един гол, дело на Родриго.