Хари Кейн се отчете с хеттрик, за да помогне на Тотнъм да срази изненадата Бърнли с 3:0 на неговия “Търф Моор“.

Шпорите не оставиха шансове на съперника, благодарение на английския национал, който настигна Мохамес Салах на върха при реализаторите, като двамата имат по 15 попадения.

Кейн вкара първи си гол от дузпа в 7-ата минута, която бе спечелена от Деле Али, който използва протегнатия крак на Лонг, за да спечели наказателен удар.

Това даде спокойствие на гостите, които установиха контрол върху двубоя и направиха няколко пропуска. Лондончани обаче така и не можеха да стигнат дълго време до втори гол.

След няколко пропуска обаче, логичното се случи в 69-ата минута, когато Кейн се възползва от подаване на Муса Сисоко, за да удвои. Десет минути след това той оформи и хеттрика си, когато първо отне топката от Дефур, за да даде началото на контра, която сам завърши изведен от Али.

Така Тотнъм подобри актива си до 34 точки, като излезе на 5-о място, изравнявайки се с Арсенал. Бърнли остана с 32 точки, но така или иначе сезонът до момента е фантастичен за скромния им на Шон Дайш.