Тотнъм се възползва от грешката на Челси и след 2:0 като гост срещу Бърнли се приближи на 7 точки от лидера.

Хората на Маурисио Почетино имаха проблеми, но все пак стигнаха до своето и продължават със стабилното си представяне.

Шпорите имат 11 победи в последните си 14 мача от първенството, като останаха без поражение без Хари Кейн в Лигата, печелейки за 4-и път в 7 срещи без голмайстора.

През първото полувреме Деле Али пропусна от чиста позиция, след като вратарят Том Хийтън изби топката в краката му, но халфът стреля някак си над гредата.

След почивката класата на Тотнъм си каза думата. В 66-ата минута след корнер защитата на Бърнли не успя да избие и оставен непокрит Ерик Дайър получи време да обработи топката и да я прати в мрежата.

Последва пропуск на Майкъл Кийн за домакините, а в 77-ата минута при контра Деле Али намери пред вратата Хюн Мин Сон и той нямаше как да пропусне от чиста позиция.