Виляреал постигна много важна победа с 1:0 над Наполи у дома в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа.

Единственият гол на стадион "Ел Мадригал" вкара Денис Суарес в 82-ата минута с брилянтно изпълнение на фаул. Като цяло гостите имаха леко предимство през цялата среща, а след почивката двата отбора се отвориха и играта стана много по-интересна. Реваншът на "Сан Паоло" е точно след една седмица.

Треньорът на домакините Марселино Гарсия Торал заложи на опитния Роберто Солдадо на върха на атаката, докато Маурицио Сари изненадващо остави големите си звезди Гонзало Игуаин и Лоренцо Инсинье на резервната скамейка. Вместо тях за Наполи стартираха Маноло Габиадини и Дрес Мертенс.

Срещата започна двуостро и още в 6-ата минута Солдадо получи на удобна позиция и стреля, но Пепе Рейна внимаваше и спаси. В 10-ата минута и гостите създадоха опасно положение, след като Хосе Кайехон центрира остро от въздуха във вратарското поле, където връхлитащият Габиадини не успя да засече топката.

Още не беше изминал четвърт час игра, когато нападателят на Наполи беше изведен отляво, нахлу, но изстрелът му по земя мина покрай гредата. В 16-ата минута Марек Хамшик също стреля, но твърде леко и по никакъв начин не затрудни вратаря Алфонс Ареола.

В следващите минути италианците владееха инициативата, благодарение на високата си преса, но не стигаха до опасни положения. След половин час игра Наполи изпусна нова чудесна възможност да открие резултата. Мертенс центрира отляво във вратарското поле, Габиадини изскочи от втора позиция, но отново не успя да засече кълбото.

Шест минути след подновяването на играта Виляреал създаде второто си опасно положение в мача. Лео Баптистао пусна успоредно на голлинията, където сантиметри разделиха Солдадо да бутне топката във вратата. Наполи отговори в 58-ата минута, когато Мертенс получи  на удобна позиция и засече от движение, но покрай гредата. После Габиадини стреля мощно почти в центъра на вратата, но Ареола успя да боксира.

След час игра Мартенс с чудесен пас изведе Кайехон, бившият футболист на Реал Мадрид прокара кълбото между краката на вратаря, но сантиметри го разделиха от гола. Второто полувреме продължи да бъде изпълнено с напечени моменти и в 66-ата минута резервата Седрик Бакамбу за малко да изведе "жълтата подводница" напред. Нападателят подаде към Суарес, който му върна с пета, но ударът мина над напречната греда.

Десетина минути преди края домакините спечелиха фаул фронтално срещу вратата. Зад топката застана Суарес, който с безпощадно изпълнение точно под горната гредат матира Рейна за 1:0! 6 минути след това и италианците получиха нарушение на границата на наказателното поле. Изстрелът на Инсинье обаче излезе извън очертанията на вратата.

До края не падна нов гол и Виляреал спечели мача с 1:0.

Виляреал – Наполи 1:0