Фиорентина и Тотнъм врътнаха равенство 1:1 в първия 1/16-финален мач от Лига Европа, който се игра на стадион "Артемио Франки" във Флоренция.

Като цяло мачът предложи добро качество на футбол за зрителите, а домакините имаха уникална възможност да открият резултата след първия половин час игра.

Бернардесчи обаче от 5 метра някак си прати топката покрай вратата, макар че бе на абсолютно чиста голова позиция и цялата врата бе пред него.

В 31-ата минута германският арбитър Феликс Цвайер определено пожали звездата на гостите Деле Али, който срита в ребрата падналия на тревата Ненад Томович. Реферът обаче реши, че проявата на английския национал заслушава само жълт картон.

В 37-ата минута гостите поведоха чрез дузпа, която бе реализирана от Чадли. Тя бе отсъдена за нарушение на Томович срещу Дейвис в наказателното поле.

В самия край на полувремето Сарате имаше страхотен шанс да изравни, но ударът му мина над напречната греда.

В 59-ата минута Бернардесчи все пак се реваншира за големия си пропуск и вкара изравнителния гол.

Той вкара уникално попадение след далечен удар от 25 метра, като топката се удари в горната греда преди да навлезе във вратата.

В последните секунди на срещата Ворм направи спасяване след удар на Сарате и предотврати втори гол във вратата си.