Българските гимнастички Катрин Тасева и Боряна Калейн спечелиха три медала във финалите на обръч и на топка на Световната купа по художествена гимнастика в "Арена Армеец" в София.

Тасева завоюва сребро на обръч и бронз на топка, а Калейн - бронзовото отличие на обръч. Двете изиграха много добре своите композиции с обръч. Тасева получи оценка 17.950 точки и се класира на второ място, а Калейн е трета със 17.750 точки.

Титлата спечели шампионката в многобоя Александра Солдатова (Русия) с 18.550 точки. Втората рускиня Екатерина Селезньова допусна грешка с излизане на уред извън терена и остана едва седма с 16.250 точки.

На топка Тасева завърши на трето място със 17.650 точки, а Калейн остана пета с 16.800 точки, след като допусна грешки в композицията си. Шампионка и на този уред стана Александра Солдатова (Русия) с 18.300 точки, а втора се нареди сънародничката й Екатерина Селезньова със 17.800 точки.

По-късно днес са останалите два финала при жените, както и двата финала при ансамблите. Състезанието трябва да приключи по програма около 19.00 часа.