Напълно очаквано фаворитите Хюстън и Голдън Стейт се класираха за финала на Западната конференция в НБА.

Ракетите победиха Юта със 112:102 и затвориха серията с 4-1 успеха, след като Крис Пол наниза 41 точки и 10 асистенции и за първи път в кариерата си стигна до финал в конференцията.

Джазмените не се дадоха лесно, тъй като започнаха последната част с аванс от 3 точки. В нея обаче загубиха лидера си Донован Мичъл поради контузия и макар че 4 минути и половина преди края губеха само с 96:97, последваха 8 поредни точки на Пол, който ги отказа от мисълта за обрат.

„Той просто излезе и взе нещата в ръцете си“ коментира Джеймс Хардън представянето на Пол, който наниза 8 тройки. Общо тексасци отбелязаха 18 изстрела от дистанция.

Малко след това Голдън Стейт се справи с Ню Орлийнс доста по-лесно – 113:104 и също 4-1 в серията. Отново силна трета част, завършила 36:19 бе решаваща за триумфа, а звездите на Уориърс бяха неудържими. Стеф Къри отбеляза 28 точки, Кевин Дюрант добави 24, Клей Томпсън вкара 23, а Дреймонд Грийн се отчете с 19.

Калифорнийци изравниха рекорда на Чикаго от 15 поредни домакински победи в елиминациите постигнат в периода 1990-1991. Сега обаче те нямат домакинско предимство срещу Хюстън. Серията започва във вторник в 4 часа сутринта българско време, като през редовния сезон Хюстън спечели два от трите мача срещу Голдън Стейт.