ЛеБрон Джеймс не допусна за първи път в кариерата си да отпадне в 1-ия кръг на плейофите. Краля се подобри до 13-0 в сериите на старта на плейофите, като наниза 45 точки, добави 9 борби и 7 асистенции и Кливланд оцеля след 105:101 срещу Индиана и победа с 4-3 в серията. В следващия кръг Кавс ще играят с Торонто.

Домакините започнаха силно, като отвориха солиден аванс още в първата част. ЛеБрон Джеймс наниза 13 точки, Кавс дръпнаха с 19:9, а след 12 минути водеха с 31:19, възползвайки се от пропуски на съперника и играейки здраво в защита. ЛеБрон вкара първите си 7 стрелби и бе наистина неудържим.

В началото на втората четвърт гостите успяха да намалят изоставането си до 31:35, но след това тя отново се вдигна, след като Джеймс вкара важни точки и до почивката бе с 26, а отборът му водеше с 54:43 след първото полувреме.

В третата част обаче гостите се активизираха и заличиха изоставането си, като в средата на периода дори поведоха с 61:58. Кливланд успя да си върне аванса и да започне последната четвърт при 76:74, но ЛеБрон се прибра в съблекалнята явно заради здравословен проблем, като пропусна старта на последната част поради схващания.

И без него обаче съотборниците му се справиха добре, тъй като вкараха първите 6 точки в последния период и се откъснаха с 8, което се оказа важно, тъй като разликата падна едва в края, но ЛеБрон гарантира всичко за 102:96 с кош 30 секунди преди края.

Той игра 43 минути, но получи подкрепа от Тристан Томпсън, който започна титуляр и помогна с 15 точки и 10 борби. Кевин Лав вкара 14 точки, 30-те точки на Виктор Оладипо не бяха достатъчни на Пейсърс.