Джеймс Хардън отбеляза 41 точки, а Хюстън започна серията с Юта с победа със 110:96. Ракетите ще бъдат домакини и в мач №2.

Тексасци доминираха още от началото и нямаха никакви проблеми, след като отвориха голяма разлика от 25 точки още на почивката.

Брадата и Крис Пол контролираха темпото, а Джазмените очевидно бяха уморени и от тежката битка с Оклахома Сити.

През второто полувреме гостите се подобриха и свалиха изоставането си до 11 точки, като можеха да се приближат и още, но не успяха, Хардън бързо вдигна преднина отново и след това мачът се доиграваше.

Лидерът на Хюстън наниза 7 тройки, а целият му тим бе 17-32 при стрелбата отдалеч, което бе твърде много за съперника.

Донован Мичъл и Джей Краудър вкараха по 21 точки за Юта, които се надяват да могат да отговорят в мач №2.