И без Джеймс Хардън Хюстън Хюстън се възползва от втората поредна загуба на Голдън Стейт, за да се откъсне пред Уориърс.

Брадата получи почивка заради лек проблем в коляното, но Ерик Гордън наниза 26 точки,  а Крис Пол добави 24 и 12 асистенции за победата на Рокетс над Далас със 105:82.

Триумфът подобри баланса на тексасци до 52-14, докато Голдън Стейт е с 51-16, така че Хюстън започва да взима аванс пред шампионите в битката за домакинско предимство.

Ракетите дръпнаха напред в третата част, в която вкараха първите си 6 опита за тройка, спечелиха периода с 32:16 и поведоха със 17 точки преди последната четвърт, решавайки всичко.

Джералд Грийн и Джо Джонсън се включиха добре от пейката съответно с 13 и 12 точки за победителите, които продължават да показват отлична форма в най-важната част от сезона.

Останалите резултати: Ню Йорк – Торонто 106:132, Атланта – Чикаго 122:129, Ню Орлийнс – Юта 99:116, Денвър – Сакраменто 130:104, Бруклин – Филаделфия 97:120, Бостън – Индиана 97:99.