Суперзвездата на Милуоки Янис Антетокумпо не допусна нова загуба за Елените, след като наниза 35 точки и изведе отбора си до победа над Филаделфия със 118:110.

Той отбеляза 14 точки в решаващата трета четвърт, която бе спечелена с 33:14, с което Милуоки навакса изоставане от 19 точки в нейното начало, за да прекъсне серията си от 4 поредни поражения.

„Бяхме настроени да спечелим на всяка цена, затова просто не се отказахме, независимо с колко изоставахме“ заяви Гръцкия Чудак, който получи подкрепа от Ерик Бледсоу, който вкара 22 точки и Джабари Паркър, помогнал с 13.

Серия от 21 поредни точки в последните минути на третата част преобърна мача в полза на Бъкс, който в последния период задържаха аванса си и подобриха баланса си до 34-29, докато Сиксърс е с 34-28, като и двата тима водят битка за по-добра позиция в плейофите.

Останалите резултати: Атланта – Финикс 113:112, Торонто – Шарлът 103:98, Вашингтон – Индиана 95:98, Далас – Ню Орлийнс 109:126, Сакраменто – Ню Йорк 102:99, ЛА Клипърс – Бруклин 123:120.