Баскетболистите на Хюстън продължават да впечатляват с представянето в НБА и тази нощ записаха 12-ата си поредна победа, след като надвиха Денвър със 119:114 кат гости.

Джеймс Хардън наниза 41 точки, а Крис Пол добави 23, като това бе най-трудният успех за тексасци по време на победната серия, след като средно разликата в мачовете бе над 12 точки.

„Не сме имали много завързани мачове, така че е хубаво да спечелим така” заяви Пол, чийто тим е с баланс 21-4 от 29 декември и общо с 46-13, като продължава да бъде на върха не само на Запад, но и в НБА.

Ракетите водеха със 17 точки в началото на последната четвърт, преди Нъгетс да стопят изоставането си до 106:110. Гари Харис пропусна от тройката да намали още изоставането, след което Хардън вкара два наказателни изстрела, а 46 секунди преди края вкара от средно разстояние за 114:106, за да гарантира окончателно триумфа.

В друг мач Сан Антонио спря серията си от 4 поредни загуби, след като срази Кливланд като гост със 110:94. Шпорите решиха всичко в последната част, когато вкараха първите 11 точки, поведоха с 87:74 и не погледнаха назад.

Останалите резултати: Шарлът – Детройт 114:98, Милуоки – Ню Орлийнс 121:123 (прод), Вашингтон – Филаделфия 109:94 (Уизърдс са 9-3 без лидера си Джон Уол, който се възстановява след операция).