Баскетболистите на Атланта може и да са сред аутсайдерите в НБА през сезона, но тази нощ постигнаха страхотна победа, след като надвиха Сан Антонио със 102:99 у дома.

Денис Шрьодер наниза 26 точки, като имаше ключови изяви в последните секунди, а Ерсан Иляйсова добави 20 за успеха на тима, с който балансът на състава се подобри до 12-31.

„Вкарах изстрелите си във важните моменти. Стрелях уверено и няма как да не съм доволен“ заяви Шрьодер, чийто тим показа и здрави нерви от наказателната линия в последната минута.

ЛаМаркъс Олдридж отбеляза 25 точки за гостите, които загубиха Ману Джинобили поради контузия още в първата четвърт, а освен това отново бяха и без Кауай Ленърд.

5 поредни точки за домакините, завършили с кош и фаул на бившия играч на тексасци Диуейн Дедмън, нарушиха равенството 89:89 и минута и 12 секунди преди края Атланта се откъсна.

Шрьодер вкара от средно разстояние, а след това и при пробив, за да остави отбора си напред до 98:95, след което победата бе потвърдена от наказателната линия. Дани Грийн пропусна от тройката да изравни 2 секунди преди края.

Останалите резултати: Детройт – Шарлът 107:118, Филаделфия – Торонто 117:111, Вашингтон – Милуоки 95:104, Бруклин  - Ню Йорк 104:119, Чикаго – Маями 119:111 (Биковете спряха серията на съперника от 7 поредни победи), Мемфис – ЛА Лейкърс 123:114, Оклахома Сити – Сакраменто 95:88, Юта – Индиана 94:109.