Баскетболистите на Бостън осъществиха един от най-големите обрати за сезона в НБА, след като надвиха Хюстън с 99:98, въпреки че губеха с 26 точки във втората четвърт на мача.

Келтите изостанаха с 12:32 след първата част, а на почивката пасивът им бе 38:62, но въпреки това спечелиха, след като ограничиха съперника до едва 9 отбелязани коша от игра през второто полувреме.

Драмата настъпи в края, когато Джейсън Тейтъм заби, за да намали изоставането до 97:98, след което на сцената излезе Маркъс Смарт. Гардът, който е известен с това, че понякога сериозно симулира, изработи нарушение в атака на Джеймс Хардън 7,3 секунди преди края.

Домакините използваха момента и Ал Хорфърд реализира, за да ги  изведе напред 3,7 секунди до сирената. След това Смарт принуди Брадата да го фаулира отново и времето на Ракетите изтече и те загубиха за четвърти път поред, за да се влошат до 25-8.

Мачът бе странен и поради факта, че само двама съдии го ръководиха, след като третият се контузи. Очаквано Хардън бе бесен. „Първо не мога да разбера как е възможно мач, който се предава в цялата страна, да е ръководен от двама рефери. Имаше много неотсъдени неща, които повлияха на динамиката на мача. В края бях държан непрекъснато. Как се очаква да се освободя?“ ядосваше се гардът, който завърши с 34 точки.

Кайри Ървинг вкара 26 точки за Селтикс, който отново е на върха на Изток с баланс 29-10 и доста повече изиграни мачове от Торонто (23-10) и Кливланд (24-11).

Останалите резултати: Орландо – Детройт 102:89 (Меджик спряха серията си от 9 поредни поражения), Милуоки – Минесота 102:96 (Бъкс губеха с 20 точки в третата част), Сан Антонио – Ню Йорк 119:107, Портланд – Филаделфия 114:110 (Блейзърс спряха серията си от 6 поредни загуби у дома след 42:25 в последната четвърт).