Баскетболистите на Далас може и да правят слаб сезон, но това не им пречи понякога да изненадат и дори най-силните.

Тази нощ Маверикс победиха лидера на Изток - Торонто с 98:93 и прекъснаха серията на канадците от 6 поредни победи.

Раптърс се бяха изкачили тихомълком на първото място в конференцията, но сега отново бяха свалени от него, влошавайки баланса си до 23-9. Тексасци са едва с 10-25 и остават последни на Запад.

Ветеранът Джей Джей Бареа напомни за себе си, като отбеляза 20 точки, включително и коша, който гарантира успеха в края. Дирк Новицки се отчете с 18, а другият германец в тима Макси Клебер добави 15, 8 борби и 5 чадъра.

Кайл Лаури водеше Торонто с 23 точки, но не вкара нито една в последната част. Големият проблем за гостите бе това, че лидерът ДеМар ДеРозън остана едва с 8 точки, при стрелба от игра 3 от 16, след като бе пазен отлично от Уесли Матюс.

Серия от 17 поредни точки в края на третата част даде преднина на Далас от 83:73. В последната гостите се приближиха до 93:96 минута и 38 секунди преди края и Серж Ибака пропусна да изравни от тройката, а след това не успя и при опит за 2 точки, за да дойде успешният пробив на Бареа.

Останалите резултати: Детройт – Индиана 107:83, Маями – Орландо 107:89, Милуоки – Чикаго 106:115, Сан Антонио – Бруклин 109:97, Финикс – Мемфис 99:97, Денвър – Юта 107:83, ЛА Клипърс – Сакраменто 122:95.