Джеймс Хардън отново изигра фантастичен мач, но това пак не стигна за победа на Хюстън. Брадата вкара 51 точки, но Ракетите паднаха от ЛА Клипърс със 118:128.

В предишния сблъсък с ЛА Лейкърс той също завърши с толкова и по този начин стана първият играч от Коби Брайънт през 2007-а, който в поредни срещи стига границата от 50 точки. Легендата на Лейкърс бе в серия от 4 такива мача преди 10 години.

Другите, които са го правили са Уилт Чембърлейн, Алън Айвърсън, Антоан Джеймисън, Бърнард Кинг и Майкъл Джордън, който през 1987-а стига границата в 3 поредни мача. Хардън обаче бе бесен на съдиите, след като бе отстранен за 6 нарушения 26 секунди преди края, като 4 от тях му бяха отсъдени в последните 5:13 минути.

„Омръзна ми да слушам „допуснах грешка“ или „не видях какво се случи“. Това е разочароващо. Приемам, че всички правим грешки, но не мога да го приема“ ядосваше се лидерът на Рокетс.

Тексасци изпуснаха аванс от 15 точки в третата част, като липсата на Крис Пол им се отрази. Остин Ривърс избухна с 36 точки за гостите, а Лу Уилямс добави 32, като калифорнийци спечелиха второто полувреме със 76:53.

Поражението означаваше и загуба на първата позиция в конференцията, тъй като балансът се влоши до 25-6. Голдън Стейт, който победи ЛА Лейкърс със 113:106 и записа 11-и пореден успех, за да се подобри до 26-6.

Останалите резултати: Детройт – Ню Йорк 104:101, Орландо – Ню Орлийнс 97:111, Бруклин – Вашингтон 119:84, Маями – Далас 113:101, Оклахома Сити – Атланта 120:117, Милуоки – Шарлът 109:104, Портланд – Денвър 85:102.