Астън Вила завърши 1:1 с Борнемут като домакин в среща от 9-и кръг на Висшата лига на на Англия по футбол. Двубоят се игра на стадион "Вила Парк" в Бирмингам.

Домакините излязоха напред в резултата в 28-ата минута когато шотландецът Джон МакГин вкара, но попаданието беше отменено от ВАР поради засада, пише Фокус.

Все пак "виланите" стигнаха до редовен гол. Това стана в 76-ата минута чрез Рос Баркли. Асистенцията бе на ямаеца Лиън Бейли. Гостите се спасиха от загуба буквално в последните секунди на 6-минутното продължение. Тогава Еванилсон вкара след пас на Маркъс Таверние.

С равенството Астън Вила остава на 3-а позиция във временното класиране с актив от 18 точки. Тимът прави страхотен сезон като е водач в основната фаза на Шампионска лига с пълен актив от 9 точки от 3 мача. Борнемут са 10-и в Англия с актив от 12 точки.