Новозеландецът Крис Ууд вкара нови два гола, за да изведе Нотингам до победа над Лестър с 3:1 като гост в първия мач от 9-ия кръг във Висшата лига.

Нападателят вече има 7 попадения през кампанията, а отборът му е на фантастичното 5-о място преди останалите мачове с 16 точки. Лисиците остават с 9.

Двата тима си размениха по едно попадение в началото, като първо Райън Йейтс даде аванс на Форест в 16-ата минута с удар от наказателното поле, но в 23-ата Джейми Варди изравни, възползвайки се от подаване на Хари Уинкс.

Ууд се развихри след паузата. В 47-ата минута нападателят се обърна и вкара с прецизен изстрел, а в 60-ата вкара с глава, наказвайки лоши действия на отбраната на домакините.

Лестър доминираше в притежанието на топката, но ударите бяха 20-11 за Нотингам, при 5-1 точни, така че триумфът на Форест бе заслужен и изглежда, че през този сезон отборът ще е далеч от неприятностите в дъното на класирането.