Без контузения Илия Груев, Лийдс нанесе първа загуба на Шефилд Юнайтед за сезона, като го победи с 2:0 в първия мач от 10-ия кръг на Чемпиъншип.

Така двата тима се изравниха по точки в класирането на второ и трето място - по 19, но Белите имат по-добра голова разлика. Лидерът Съндърланд също е с толкова, но тепърва ще изиграе своя мач от кръга.

Това важи и за 4-ия и 5-ия – Бърнли и Уест Бромич, които с 18 и 17 точки могат да се изкачат в подреждането при победи.

В начолото бе почетен бившият играч на Остриетата Джордж Балдок, който загина трагично преди малко повече от седмица.

Паскал Струик откри в 69-ата минута след статично положение, като това бе първият подобен гол за Лийдс от февруари насам. Матео Джоузеф подпечата успеха в 90-ата минута, а гостите не отправиха нито един точен удар през целия двубой.