Англия се върна към победите, след като удари Финландия с 3:1 в Хелзинки, макар че отново хората на Лий Карсли не блестяха кой знае колко. Все пак те взеха реванш за загубата си от Гърция в четвъртък.

Той вкараха през първото полувреме и след това имаха някои трудни моменти преди с два гола да подпечатат успеха си. При повече ефективност финландците можеха да постигнат и повече.

Така англичаните събират 9 точки от 4 мача във втора група Лига В на Лигата на Нациите, докато за домакините това бе 4-о поредно поражение.

За Англия имаше няколко промени – цели 6. След 1341 дни от дебюта си, Дийн Хендерсън отново бе на вратата. Хари Кейн и Джак Грийлиш се завърнаха в атаката на отбора, докато Коул Палмър замени контузения Букайо Сака. Кайл Уокър и Марк Гехи също започнаха, а изглеждаше, че Трент Александър-Арнолд ще играе като ляв бек.

Гостите взеха инициативата още от началото, но в атаките им липсваше скорост и затова в началото не стигаха до добри ситуации. Домакините стигнаха до контра, при която Калман стреля, но Стоунс блокира удара.

Опит на Александър-Арнолд също бе спрян от домакините, които обаче се пропукаха в 18-ата минута. Ейнджъл Гомес даде страхотен извеждащ пас зад защитата към Джак Грийлиш, който останал сам не пропусна да се разпише с нисък удар. Асистенцията обаче наистина бе страхотна.

Попадението естествено успокои фаворита, който сякаш намали интензитета в действията си за сметка на домакините, които го увеличиха. Хендерсън спаси лесно удар на Кескинен, а в 37-ата минута Йенсен не намери целта от добра позиция.

В крайна сметка паузата дойде при аванс за Англия, след което стана интересно. Първо в 51-ата минута Палмър получи на добра позиция от Уокър и стреля с левия крак, но Храдецки спаси. Последва огромен пропуск за Финландия. Кескинен центрира отлично пред вратата, но от границата на вратарското поле Йенсен би в небесата и пропусна! Сериозно предупреждение за Англия.

В крайна сметка обаче, гостите взеха своето и наложиха волята си. В 74-ата минута Александър-Арнолд не остави шанс на вратаря на домакините с великолепен пряк-свободен удар от двайсетина метра и успокои отбора си.

В 84-ата минута резервата Оли Уоткинс подаде пред вратата, където Деклан Райс отклони в мрежата за 3:0. До края имаше време Хосконен все пак да вкара за финландците, като успя да се разпише след корнер, но това бе само за протокола.

Финландия – Англия    1:3

0:1    Грийлиш 18
0:2    Александър-Арнолд 74
0:3    Райс 84
1:3    Хосконен 87

Финландия: Храдецки, Ало (82 Антман), Хосконен, Иванов, Уронен, Камара, Шулер (64 Валта), Пелтола, Йенсен (75 Лод), Калман (64 Поянпало), Кескинен (75 Пуки)
Англия: Хендерсън, Уокър, Стоунс, Гехи, Александър-Арнолд, Гомес (80 Люис), Райс (85 Галахър), Белингам (80 Фодън), Палмър (68 Мадуеке), Грийлиш, Кейн (69 Уоткинс)