Английският национален вратар Джордън Пикфорд спаси дузпа, за да може Евертън да стигне до 0:0 срещу Нюкасъл във Висшата лига.

И двата тима имаха положения и развръзката изглежда логична, въпреки че Свраките все пак трябва да съжаляват повече, а големият грешник за тях бе бившият играч на Карамелите Антъни Гордън.

Попадение на Дукуре за домакините бе отменено заради засада, след което в 30-ата минута Тарковски тушира Тонали при ситуация далеч от топката и след преразглеждане от ВАР последва логичен наказателен удар.

Гордън стреля ниско в левия ъгъл, но Пикфорд позна посоката, за да избие в корнер, а „Гудисън Парк” направо избухна след пропуска на бившия играч на Евертън.

Голдън имаше ситуация малко преди почивката, а след нея веднъж остана и сам срещу вратаря, но стреля встрани. Бруно Гимараеш също не бе точен, а Доминик Калвърт-Люин накара Поуп да се намесва на другия край.

След равенството Нюкасъл остава в първата половина на класирането с 12 точки, докато Карамелите са във втората с 5.