Нюкасъл стигна до дерби срещу Челси в 4-ия кръг на „Карабао Къп“ след доста пестелив и труден успех с 1:0 над четвъртодивизионния Уимбълдън.

Мачът бе отложен от миналата седмица и преместен на „Сейнт Джеймсис Парк“ заради проблеми с тревното покритие на нискоразредния тим, но Свраките го изиграха така, сякаш просто искаха да отбият номера.

Гол от дузпа на Фабиан Шер раздели двата отбра, между които разликата в английската футболна пирамида са цели 72 места.

Очаквано Еди Хау направи цели 8 промени от последния двубой на отбора през уикенда, като Мигел Алмирон спечели наказателния удар в края на първото полувреме, когато бе задържан от Джо Пигът и Шер вкара от бялата точка.

Така в края на октомври Нюкасъл ще приеме Челси в мач от 1/8финалите на турнира, като това е един от трите най-интересни сблъсъци на този етап. Другите са Тотнъм - Манчестър Сити и Брайтън - Ливърпул.