Блекбърн си намери майстора в Чемпиъншип и в 8-ия кръг от сезона допусна първата си загуба за кампанията.

Роувърс загуби с 0:3 при гостуването си на Ковънтри, който бе в дъното на подреждането само с един успех до момента, но сега отново потвърди, че във второто ниво на английския футбол всичко може да се случи.

Джейк Бидуел откри в глава в 11-ата минута след свободен удар, а малко след паузата Хаджи Райт реализира втори гол за Сити.

Разгромът стана пълен в 84-ата минута, когато Брандън Томас-Асанте успя да се измъкне между двама съперници и успя да стреля, за да прати топката към далечния ъгъл и да направи триумфа на тима си наистина солиден.

След успеха Ковънтри вече има 8 точки, докато Блекбърн остава с 15 и е в зоната на плейофите, макар че може и да излети от там след края на кръг в сряда вечерта.

Съндърланд отново поведе в таблицата след 2:0 над Дарби и  голове на Джоуб Белингам и Уилсън Исидор. Черните котки имат 18 точки, докато Уест Бромич остана с 16, след като падна с 0:1 от Мидълзбро у дома. Бърнли пък събра 17 след 1:0 срещу Плимут.

Останалите резултати: Кардиф – Милуол 1:0, Лутън – Оксфорд 2:2, Куинс Парк Рейнджъс – Хъл Сити 1:3.