Англия победи с 2:0 Република Ирландия в островното дерби от Група 2 на Лига B в Лигата на нациите. Деклан Райс и Джак Грийлиш се разписаха за гостите през първото полувреме. Така временният селекционер Лий Карсли дебютира с успех начело на "Трите лъва", които за първи път играят във второто ниво на турнира.

Англичаните откриха резултата още при първата опасност, която създадоха пред вратата на съперника. В 11-ата минута Трент Александър-Арнолд изпрати феноменален пас към Антъни Гордън, който остана очи в очи с Келъхър. Вратарят първоначално спаси, след което Гордън намери Кейн, но неговият удар бе блокиран. Топката обаче попадна в Деклан Райс, който от добра позиция намери мрежата с неспасяем шут в горния ъгъл.

Малко по-късно Хари Кейн можеше да удвои, но нападателят стреля право в Келехър, който все пак се отчете с добро спасяване. В 26-ата минута Джак Грийлиш пое топката в наказателното поле и с едно докосване стреля точно в долния ъгъл - 0:2.

После гостите имаха претенции за дузпа, след като Хари Магуайър падна в противниковото наказателно поле след единоборство с противников състезател, но реферът даде знак играта продължи.

След почивката Англия намали темпото, но въпреки това Магуайър имаше възможност да отбележи, след като стреля с глава, а Келехър направи страхотно спасяване.

В 59-ата минута ирландците създадоха най-добрата си възможност от началото на мача. Огбене върна към Шмодич на границата на наказателното поле, но ударът мина покрай вратата.

В 69-ата минута Антъни Гордън получи от Грийлиш на добра позиция и стреля мигновенно, но вратарят на Ливърпул успя да спаси. В 85-ата минута резервата Джаред Боуен напредна с топка в крака и опита удар, но Келехър внимаваше и успя да избие.

Малко след това Еберечи Езе също опита късмета си от границата на наказателното поле, но изстрелът му премина над напречната греда. В добавеното време на двубоя Сака атакува по десния фланг и намери Джаред Боуен, но неговият удар отблизо бе париран великолепно от Келехър

В последните секунди Сака бе изведен отдясно в пеналта и шутира в даления ъгъл, а Келехър направи поредното си добро спасяване. Така Англия стартира с победа похода си към завръщане в Лига A. В другия мач от групата Гърция посреща Финландия по-късно тази вечер.

Ирландия - Англия  0:2

Голмайстори: 0:1 Райс (11), 0:2 Грийлиш (26)

Ирландия: Кевин Келехър, Роби Брейди, Дара О`Шей, Нейтън Колинс, Шеймъс Коулман, Сами Шмодикс, Уилям Смолбоун, Хейсон Мълъмби, Мат Дохърти, Адам Ида, Чидози Огбене

Англия: Джордан Пикфорд, Леви Коулил, Марк Гехи, Хари Магуайър, Трент Александър-Арнолд, Деклан Райс, Коби Мейну, Джак Грийлиш, Антъни Гордън, Букайо Сака, Хари Кейн