Борнемут осъществи най-късния обрат в ерата на Висшата лига от 2 гола пасив, след като обърна шокиращо Евертън от 0:2 до 3:2 и да нанесе трета поредна загуба на Карамелите.

Мърсисайдци водеха с 2:0 до 86:36 минути, но допуснаха да загубят мач, който изглеждаше задължително да бъде спечелен. Антоан Семеньо изравни, а след това последваха два гола в добавеното време на Люис Кук и Луис Синистера, които оставиха феновете на „Гудисън Парк” абсолютно парализирани.

Предишният най-късен обрат от два гола в историята бе за Рединг срещу Уест Бромич на 12 януари 2013, когато Роялс са били с пасив от две попадения до 81:01. В топ 5 попадат още обратите на Уигън срещу Арсенал – през 2010, на Уулвърхемптън срещу Вила – през 2021 и на Уест Хям пак срещу Евертън през 2016.

Черешките станаха и едва 10-ият тим, който е успял да спечели мач във ВЛ, след като е изоставах в резултата при истичането на редовните 90 минути. Изравняването за тях дойде в 91 минута и 14-а секунда, което е много далеч от рекорда на Челси срещу Ман Юнайтед, когато Сините вкараха за 3:3 в 99-а минута и 19-а секунда и след това успяха да спечелят с 4:3 в началото на април тази година.