Нюкасъл вкара в 19-ата секунда, но се нуждаеше от дузпи, за да елиминира Нотингам във 2-ия кръг на турнира за Купата на Лигата в Англия след 4:3 при наказателните удари.

Двубоят завърши 1:1 след 90 минути, а част от феновете вероятно още не бяха заели местата си, когато гостите поведоха. Завърналият се след 10-месечно наказание Алесандро Тонали намери Алмирон, който веднага изведе Александър Исак. Шведът напредна и стреля, вратарят изби, но Джо Уилък нямаше как да сбърка при добавката.

В 50-ата минута обаче, португалецът Жота изравни, когато след силно изпълнен тъч Свраките не успяха да изчистят и новото попълнение отбеляза с мощен изстрел.

При дузпите високият 204 см. вратар на Форест Карлос Мигел отрази удара на Жоелинтон и даде предимство на Нотингам, но при 4-ото изпълнение Сангаре прати топката в напречната греда. Антъни Гордън изравни, а Тайо Ауоний стреля в небесата, след което Шон Лонгстаф донесе успеха с 4:3.

В същото време трилър с 8 гола видяха в Уелс, където Кардиф загуби от Саутхемпън с 3:5 в истинско шоу.

Домакините на 3 пъти изравняваха, но допуснаха два гола в добавеното време и загубиха. Джеймс Брий отбеляза със страхотен удар от въздупа в 91-ата минута 4-ия гол за южняците, а малко след това новото попълнение Камерън Арчър вкара второто си попадение с диагонален шут, за да гарантира триумфа.

Останалите резултати: Уулвърхемптън – Бърнли 2:0, Уимбълдън – Ипсуич 2:2 (4:3 след дузпи), Колчестър – Брентфорд 0:1, Суинси – Уикъмб 0:1.