Борнемут и Нюкасъл завършиха 1:1 в мач от втория кръг на Висшата лига. Двубоят на „Виталити Стейдиъм" предложи на феновете множество вълнуващи моменти и драматичен финал, в който ВАР изигра решаваща роля.

Домакините откриха резултата в 37-ата минута. Маркъс Таверние се разписа отблизо, след като получи отличен пас от Антоан Семеньо. Борнемут бе близо до удвояване на преднината си, когато мощен удар на Семеньо срещна напречната греда.

През второто полувреме гостите повишиха темпото и успяха да изравнят в 76-ата минута. Антъни Гордън овладя центриране на Харви Барнс и с прецизен удар преодоля вратаря Нето.

"Свраките" бяха на косъм от пълен обрат, но Нето направи няколко впечатляващи спасявания, включително след изстрели на Дан Бърн и Бруно Гимараеш.

В 93-ата минута пък Борнемут си помисли, че е спечелил мача, след като Данго Уатара реализира гол с глава. След преглед на ситуацията с ВАР обаче попадението бе отменено заради игра с ръка по време на атаката.

Нюкасъл е на пето място с 4 точки, а "черешките" са 14-ти с две.