Играл с човек по-малко повече от 60 минути, Нюкасъл надви Саутхемптън с 1:0 и започна с победа новия сезон в английския елит.

Защитникът Фабиан Шер бе изгонен в 28-ата минута, след като реагира на провокация от Бен Бреретън Диас, но въпреки това Свраките стигнаха до триумфа.

В 45-ата минута вратарят на гостите Алекс Маккарти сбърка, като подаде към Александър Исак, който веднага пусна към Жоелинтон и бразилецът реализира с удар до гредата.

Светците изиграха силен мач, но просто не можаха да вкарат. След паузата удар на Адам Армстронг бе избит от голлинията от Люис Хол, а при добавката на Бреретън Диас топката се отклони в Ливраменто и някак си не попадна в целта.

Вратарят Ник Поуп се отчете с едно отлично спасяване срещу Армстронг и така въпреки натиска си, гостите останаха с празни ръце в мач, от който определено заслужаваха да вземат нещо, но не успяха.