Челси срази Астън Вила с 3:1 като гост в преиграване от 4-ия кръг на ФА Къп и се класира за следващия етап, където ще приеме Лийдс.

Сините изиграха отличен мач на фона на слабите си изяви напоследък и се върнаха към победите, което със сигурност ще им донесе вдъхновение, а и малко спокойствие на мениджъра Маурисио Почетино.

Гостите вкараха два гола още до средата на първото полувреме, с което шокираха бирмингамци и до голяма степен си гарантираха и успеха.

В 11-ата минута те отнеха в  средата на терена, Николас Джаксън проби отляво и подаде към Нони Мадуеке, който поднесе топката към Конър Галахър, който с прецизен изстрел реализира.

В 21-ата минута Мадуеке отново бе замесен, като спечели терен в средната зона и подаде към  спринтиралия Мало Густо, който напредна и центрира отлично, а Джаксън вкара с глава.

Лондончани имаха и други ситуации, като при една от тях Коул Палмър накара Емилиано Мартинес да избива силния му удар.

На почивката част от феновете на Вила освиркаха тима, а в 54-ата минута нещата станаха още по-неприятни за тях, след като Енцо Фернандес отбеляза с прекрасен пряк свободен удар.

До края домакините  успяха да стигнат до късно попадение на Муса Диаби в 91-ата минута, който вкара с удар по земя, но това не намали усещането, че при тях има спад във формата, въпреки гръмката победа през последния уикенд с 5:0 на терена на Шефилд Юнайтед.

Астън Вила – Челси    1:3

0:1    Галахър 11
0:2    Джаксън 21
0:3    Енцо 54
1:3    Диаби 91

Астън Вила: Мартинес, Кеш, Диего Карлос, Лангле, Морено, Камара (87 Ироегбунам), Луис, Бейли (88 Дзаниоло), Тилеманс (71 Рамзи), Макгин (72 Диаби), Уоткинс
Челси: Петрович, Густо, Дизази, Бадиашиле (87 Гилкрайст) Чилуел, Кайседо, Енцо, Мадуеке (75 Стърлинг), Галахър, Джаксън (87 Нкунку), Палмър (81 Силва)