Манчестър Сити се измъчи доста, но успя да обърне Лутън в среща от 16-ия кръг на Висшата лига и отново се върна на победния път в шампионата. Бойките "шапкари" поведоха в резултата, но „гражданите“ осъществиха шеметен обрат в рамките на по-малко от 3 минути след почивката.

Така Сити сложи край на серията си от четири поредни срещи без победата в първенството на Англия. Те трябваше да се потрудят доста в атака при отсъствието на головата си машина Ерлинг Холанд. Лутън пък затвърди реномето си на костелив орех за грандовете, след като ги мъчи до последно в срещите си с тях.

„Шапкарите“ откриха резултата във 2-ата минута на добавеното на първото полувреме чрез Илайджа Адебайо. В рамките на по-малко от 3 минути след почивката между 62-ата и 65-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат след попадения на Бернардо Силва и Джак Грийлиш.

С добавените 3 точки Ман Сити вече 4-ти с 33 точки, на 4 от лидера Ливърпул. Лутън пък е 18-ти със скромния актив от 9 пункта.

Още след първия съдийски сигнал гостите се втурнаха в атака. Фил Фодън шутира към вратата, но Камински се справи.

В средата на полувремето Родри би отдалеч. Полският страж на „шапкарите“ обаче показа завиден рефлекс и отрази. Последва ново негово спасяване след изстрел на Фодън.

Така се стигна до добавеното време на първото полувреме, когато Лутън шокира шампионите. Андрос Таунзенд центрира в пеналта след отлична атака и Илайджа Адебайо матира Едерсон с глава за 1:0 в 45+2 минута.

След антракта Сити усили натиска. С пропуски обаче се отличиха Бернардо Силва, Хулиан Алварес и Джак Грийлиш. В 60-ата минута пък Рубен Диаш тресна напречната греда.

Мощният натиск все пак даде резултат. Родри осъществи пробив, като бе спрян, но топката се озова у Бернардо Силва, който без забавяне матира Камински – 1:1 в 62-ата минута.

Няма и 3 минути по-късно „гражданите“ стигнаха до пълен обрат. Алварес открадна топката и пусна към Джак Грийлиш, който вкара за 1:2.

До края домакините пробваха да натиснат по-сериозно в заключителните минути, но не успяха да се докопат до точката.

Лутън – Манчестър Сити 1:2

Голмайстори: 1:0 – Илайджа Адебайо (45+2), 1:1 – Бернардо Силва (62), 1:2 – Джак Грийлиш (65)

Лутън: Камински, Адебайо, Баркли, Бел, Браун, Дажйлс, Локиър, Менги, Накамба, Таунзенд

Манчестър Сити: Едерсон, Аке, Гвадриол, Уолкър, Диаш, Родри, Силва, Ковачич, Фодън, Грийлиш, Алварес