С два гола на Диого Жота Ливърпул надви Нотингам Форест с 3:2 в атрактивен двубой, в който Червените пропуснаха доста положения и трябваше да треперят здраво преди да спечелят.

Мохамед Салах също се разписа, като домакините на 3 пъти повеждаха, но на два пъти гостите изравняха, а не бяха далеч от това да го направят и трети път заради лошата игра в защитата на Червените.

В крайна сметка обаче те записаха 11-и пореден мач без победа и остават в зоната на изпадащите с 27 точки, докато Ливърпул има 50, с 1 по-малко от 6-ия Астън Вила.

В състава на домакините нямаше промени от разгрома над Лийдс, докато голямата изненада за гостите бе липсата на Бренан Джонсън, който остана на пейката, а на негово място стартира Орел Мангала.

Ливърпул натисна още от началото и Коуди Гакпо стреля неточно. Последваха няколко корнера, които създадоха напрежение, но гостите все пак се справиха. Конате стреля опасно с глава, но покрай целта, а след последвалия корнер удар на Салах бе блокиран.

Феновете на трибуните пък очаквано почетоха паметта на 97-те загинали при трагедията на „Хилзбъро”. Днес се навършиха точно 34 години от онази трагедия, когато пак Ливърпул и Нотингам бяха един срещу друг.

Форест чакаше на контраатака и в 18-ата минута Гибс-Уайт опита късмета си от около 25 метра, но прати топката в ръцете на Алисон. Ливърпул остана по-активния тим и след свободен удар на Трент Александър-Арнолд, Ван Дайк стреля с глава, но Навас изби над гредата.

В 30-ата минута Червените бяха още по-близо до попадение, когато след корнер на Александър-Арнолс Гакпо засече и бе на път да отбележи, но Нико Уилямс успя да избие от голлинията. В 35-ата минута домакините поискаха и дузпа за игра с ръка на Ниакате, но Майкъл Оливър бе категоричен, че такава няма.

В 39-ата минута бе време за поредния голям пропуск, когато пак след свободен удар на Трент Жота засече на далечната греда, но някак си не уцели вратата. Още една сериозна възможност, която бе пропусната и в крайна сметка паузата дойде при 0:0.

Скоро след нея обаче логичното се случи и домакините поведоха, очаквано след статично положение. След корнер гостите не успяха да изчистят, Фабиньо отклони с глава към вратата, където Жота също с глава чукна топката в мрежата, разписвайки се във втори пореден мач.

Нотингам едва не отговори почти веднага, след като Гибс-Уайт получи възможност да стреля и го направи доста силно, но Алисон изби. Мърсисайдци обаче не взеха на сериозно това предупреждение и си изпатиха малко по-късно. След  тъч топката бе отклонена към Гибс-Уайт, той веднага пусна наляво към спринтиралия Нико Уилямс, който с остър удар и рикошет в Робъртсън, преодоля Алисон и наказа бившия си тим, след което не се заредва.

Радостта на Форест обаче не продължи дълго. Само 4 минути по-късно пак след статична ситуация защитата на гостите бе подредена лошо, Жота овладя на гърди, направи още едно докосване и с диагонален удар от въздуха върна предимството на Ливърпул. В 65-ата минута Жота бе близо и до хеттрик, но Навас спаси удара му с глава.

Малко след това „Анфийлд” отново бе шокиран. Пак след тъч гостите не успяха да изчистят и Морган Гибс-Уайт с отличен удар от въздуха по земя намери долния десен ъгъл на вратата, като топката леко се отклони от Конате.

Само че Ливърпул отново отговори и пак след статична ситуация. Този път Александър-Арнолд достави поредната си отлична топка пред вратата, където Салах засече с крак и не оставе шансове на Навас, вкарвайки дежурния си гол в двубоя.

Головото шоу почти продължи само 3 минути след това, когато Ауоний опита атрактивна задна ножица, но прати топката на сантиметри над гредата. Това щеше определено да е атрактивен гол. В 78-ата минута гредата спаси домакините след удар на Бренан Джонсън с глава. Защитата на Ливърпул определено изглеждаше сериозно пропусклива, но все пак до края издържа и не допусна гол, печелейки важна победа.

Ливърпул – Нотингам    3:2

1:0    Жота 47
1:1    Уилямс 51
2:1    Жота 55
2:2    Гибс-Уайт 67
3:2    Салах 70

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Ван Дайк, Конате, Робъртсън, Фабиньо (60 Тиаго), Хендерсън, Джоунс (81 Милнър), Жота (81 Диас), Салах, Гакпо (60 Нунес)
Нотингам: Навас, Фелипе (87 Аю), Ниакате, Маккена (30 Уоръл), Уилямс, Фройлер (76 Джонсън), Мангала, Ренан Лоди (87 Съридж), Гибс-Уайт, Данило, Ауоний (87 Денис)