Брентфорд почти си гарантира оцеляването във Висшата лига, след като удари Уест Хям с 2:0 на своя стадион в лондонско дерби от 32-ия кръг.

Пчеличките доминираха в мача и постигнаха първи дубъл над Чуковете в първенството от 68 години насам.

Домакините пропуснаха серия ситуации през първата част и паузата дойде при 0:0, но скоро след нея откриха. В 48-ата минута Айвън Тони изведе Брайън Мбемо с отличен пас и той реализира.

18 минути по-късно ролите бяха сменени, след като хубава атака отляво завърши с центриране към далечната греда, където Мбемо върна топката пред вратата и Тони засече с глава за 2:0. Това бе неговият 12-и гол за сезона.

Четвъртата победа в последните 5 мача увеличи актива на Брентфорд на 36 точки, на 12 от зоната на изпадащите. Уест Хям е 6-и в подреждането на 6 точки от Топ 4 и шансовете за място в зона Шампионската лига на практика бяха ликвидирани.