Соломон Рондон вкара на два пъти, за да може Евертън да стигне до 1/4финалите за ФА Къп за втора поредна година.

Венецуелецът реализира попаденията си през второто полувреме, а Карамелите надвиха сензацията Боръм Ууд с 2:0 на своя стадион и спряха похода му в турнира, макар и да не играха особено впечатляващо.

Отборът от 5-ото ниво на английския футбол, който бе 77 позиции зад Сините във футболната пирамида, впечатли с представянето си в надпреварата и до почивката удържа 0:0, като хората на Франк Лампард бяха далеч от най-добрата си форма.

В 57-ата минута обаче, Рондон реализира с удар в близкия ъгъл и така Боръм Ууд получи първото си попадение в надпреварата, което се оказа и решаващо.

Няколко минути преди края нападателят вкара с глава за 2:0 и подпечата триумфа. Гол на Ричарлисон бе отменен за игра с ръка, а капитан за победителите бе украинецът Витали Миколенко. В следващия етап Мърсисайдци ще играят срещу Кристъл Палас.