Евертън и Тотнъм врътнаха реми 1:1 в среща от първия кръг на английската Висша лига.

Мачът бе официален дебют за новия мениджър на ''карамелите'' Роналд Куман и се игра на ''Гудисън Парк''.

Гостите пък бяха в изоставаща позиция, но все пак се окопитиха и в крайна сметка при повече късмет можеха дори да стигнат и до обрат в срещата.

Мърсисайдци започнаха мача изключително и още в 5-ата минута Рос Баркли успя да реализира и да им даде аванс в резултата.

Той изпълни свободен удар и насочи топката към негов съотборник, но в крайна сметка никой не игра с нея и тя се озова в далечния ъгъл на пазената от Лорис врата.

Ситуацията за гостите стана още по-тежка, когато в 35-ата минута Лорис бе принудително заменен от Ворм, а в края на първото полувреме Деулофеу излезе очи в очи с вратаря на Спърс, но пропиля страхотен шанс.

В 59-ата минута Тотнъм успя да изравни, след като Ламела реализира, след като засече много добро центриране на Уокър в наказателното поле с глава.

В 80-ата минута Янсен бе на косъм да се превърне в герой за тима си, но ударът му бе избит от Стекеленбург, а малко след това стражът на ''карамелите'' бе перфектен и след удар на Ламела.

В крайна сметка не се стигна до повече голове до края и резултатът се запази.