Суонзи чукна с 2:1 Евертън на "Гудисън" и записа страхотна победа във Висшата лига.

Головете за "лебедите" мушнаха Гилфи Сигурдсон (17 - дузпа) и 1:2 Андре Аю (34), автогол си заби Джак Корк.

С тази победа Суонзи събра 25 точкии вече диша по-спокойно над зоната на изпадащите отбори. Евертън отново разочарова този сезон и е твърдо в средата на класирането.

Като цяло срещата предложи здрава битка, малко положения за голи  в крайна сметка заслужена победа за "лебедите".

Срещата на "Гудисън" започна страхотно за Евертън и "карамелите" можеха да вкарат още в 4-ата минута, но Мухамед Бешич прати топката в гредата на гостите.

Последва нов шанс за домакините, но този път пропуск направи Жерар Делофеу. Така се стигна до 17-ата минута, когато Антъни Тейлър свири дузпа за гостите и Суонзи поведе чрез Гилфи Сигурдсон от бялата точка.

Последваха силни минути за гостите, но те изпуснаха страхотно положение, след като Андре Аю от чиста ситуация стреля в аут. В 26-ата минута Евертън успя да изравни, след като Джак Корк си набута автогол.

Така дойде 34-ата, когато Нийл Тейлър намери Андре Аю и той вкара за 1:2. До края на полувремето Евертън натисна, но стигна само до едно положение пропуснато от Ромелу Лукаку.

Второто полувреме започна с положение за Суонзи, но Уейн Раутлидж не успя да вкара. Постепенно домакините взеха инициативата и можеха да изравнят, но Стивън Пиенаар стреля в аут.

След час игра последователно за гостите изпусна Гилфи Сигурдсон, а неточен за Евертън бе Рос Баркли. Две минути по-късно и Ромелу Лукаку не успя да вкара.

Отговорът на Суонзи бе тупалка на Джак Корк, но Тим Хауърд показа класа и спаси. Към края на мача Евертън натисна здраво, но стигна само до две възможности пропуснати от Ромелу Лукаку.

Така Суонзи си взе победата и вече диша по-спокойно. Евертън продължава с издънките и е твърдо в средата на класирането.

Евертън - Суонзи 1:2

0:1  Гилфи Сигурдсон (17 - дузпа) 1:1 Джак Корк (26 - автогол) 1:2 Андре Аю (34)

Евертън: Тим Хауърд, Браян Овиедо, Джон Стоунс, Рамиро Фунес Мори, Лейтън Бейнс, Мухамед Бешич, Гарет Бари, Жерар Делофеу, Рос Баркли, Кевин Миралас, Ромелу Лукаку

Суонзи: Лукаш Фабиански, Анхел Ранхел, Федерико Фернандес, Ашли Уилямс, Нийл Тейлър, Джак Корк, Леон Бритън, Сунг Юенг Ки, Уейн Раутлидж, Гилфи Сигурдсон, Андре Аю