Европейският шампион Испания започна с 0:0 в Белград срещу Сърбия защитата на титлата си в Лигата на Нациите. Това бе първият двубой на иберийците след триумфа в Германия.

На „Райко Митич” Ла Фурия не успя да преодолее домакините, въпреки сериозното си предимство, което обаче не бе превърнато в особено много сериозни голови ситуации. Това спря серията им от 12 поредни победи в официални мачове.

Сърбите баха много добре подредени и постигнаха престижен резултат на старта в група А4. Те са новак в дивизията, след като спечелиха промоция за нея през миналото си участие.

Домакините започнаха с формация с трима централни защитници, а Лука Йович водеше атаката на мястото на контузения Александър Митрович. За европейския шампион Айосе Перес бе предпочетен в нападение вместо наказания Алваро Мората, но младоците Ламин Ямал и Нико Уилямс стартираха.

Испанците очаквано владееха повече топката, но домакините бяха добре подредени. Нико Уилямс и Ламин Ямал се опитваха да бъдат активни, но в повечето случаи бяха спирани от сръбските бранители.

Айосе Перес стреля остро в 32-ата минута, но Райкович спаси, за да се стигне до 34-ата минута, когато домакините пропуснаха абсолютно чиста ситуация. Живкович изведе отлично Лука Йович, който бе абосолютно сам пред Давид Рая, но вместо да реализира прати топката встрани.

Веднага след това Фабиан Руис стреля неточно по диагонала с левия крак и в крайна сметка паузата дойде без голове, като испанците определено не бяха особено впечатляващи.

След почивката нещата не се промениха, като испанците имаха огромно предимство, но без да могат да стигнат до много добри положения, макар че имаха няколко добри възможности.

В 70-ата минута Ямал пропусна, като стреля встрани от наказателното поле, а малко след това Райкович изби негов изстрел. Сърбите едва не се самоубиха при едно положение, когато защитниците сбъркаха и подариха топката на Ямал, който пусна към Фабиан Руис, но халфът се забави преди удара и в крайна сметка бе спрян.

До края испанците продължиха да натискат, но в крайна сметка трябваше да се задоволят само с точка от тази визита в Белград.

Сърбия – Испания    0:0

Сърбия: Райкович, Еракович (46 Симич), Миленкович, Павлович, Неделькович, Илич, Лукич, Бирманчевич, Самарджич (74 Груич), Живкович (62 Белич), Йович (74 Ратков)
Испания: Рая, Карвахал, Льо Норман, Лапорт, Кукурея (56 Грималдо), Субименди, Фабиан Руис (77 Педри), Ямал, Олмо (82 Хоселу), Нико Уилямс (82 Феран Торес), Айосе Перес (56 Оярсабал)