Барселона обърна Райо Валекано с 2:1 като гост, за да остане без грешка в Ла Лига и след третия си мач, а Дани Олмо влезе от пейката и вкара първия си гол за каталунците, който се оказа и победен.

В последните 3 сезона грандът бе регистрирал само равен и 2 загуби при гостуването си на Пчеличките, така че сега записа отличен резултат на този фон.

Двубоят отново не бе никак лесен за хората на Ханзи Флик, които доминираха сериозно след почивката, но изостанаха в 9-ата минута, когато Унай Лопес вкара след подаване на Хорхе де Фрутос.

Гостите контролираха притежанието и удар на Ламин Ямал бе блокиран, малко след попадението, но след това гостите не успяха да стигнат до кой знае какви положения.

Към 30-ата минута притежанието на топката бе почти еднакво, но след това гостите натиснаха, но почивката дойде при изоставане за тях.

Флик пусна веднага Олмо вместо Феран Торес, а Левандовски пропусна да изравни в 51-ата позиция, когато не успя да стреля от добра позиция. Малко след това полякът не съумя да намери целта.

В 59-ата минута Олмо разтресе напречната греда със силен удар, но Райо все пак оцеля. Предимството на гостите обаче бе сериозно и логичното се случи секунди след това, когато Педри напредна и подаде на Рафиня, който му върна и младокът отбеляза с отличен удар.

Мачът ставаше все по-интересен, но предимството на Барса се запазваше. Последва попадение на Левандовски, което обаче бе отменено заради спорно нарушение на Жул Кунде.

В 82-ата минута дойде и часът на Олмо. Ламин Ямал проби отдясно и от аутлинията върна към испанския национал, който майсторски намери далечния ъгъл с левия крак.

Гостите запазиха контрола дълбоко в добавеното време, когато драмата можеше да стане пълна, когато играч на домакините се размина пред вратата и не успя да засече и съответно да изравни, което означаваше, че домакините остават с 4 точки.

Райо Валекано – Барселона    1:2

1:0    Унай Лопес 9
1:1    Педри 60
1:2    Олмо 82

Райо Валекано: Карденас, Еспино, Балиу, Мумин, Лежун, Лопес (56 Сис), Де Фрутос (64 Гумбау), Валентин (68 Чавариа), Гарсиа (56 Ембарба), Камейо (64 Нтека), Паласон
Барселона: Тер Стеген, Кунде, Мартинес, Кубарси, Мартин (65 Балде), Бернал, Рафиня, Педри (91 Лопес), Ямал (96 Виктор), Феран Торес (46 Олмо), Левандовски