Носителят на европейската титла до 19 г. - Италия отпадна на полуфиналите на турнира в Северна Ирландия. Вчера Адзурините загубиха от Испания с 0:1 след продължения. Мачът се игра на стадион  "Уиндзор Парк" в Белфаст. Така Испания има шанс да спечели отличието до 19 г., след като вече стана европейски шампион при мъжете. Съперник на финала в неделя ще е Франция, която победи с 1:0 Украйна в другия полуфинал.

Адзурините създадоха добри шансове, но имаше пропускина Симоне Пафунди, Кевин Дзероли. В продълженията испанците нанесоха своя удар. 10 минути след началото им влезлият като резерва Фортуни нанесе финалния удар след чиста размяна на пасове отляво на Мела и Хулио Диас

Така шампионът от 2023 г. вече е аут. Испания, която е най-успешната страна на Европейското първенство за юноши до 19 г., заедно с Англия с 11 титли, ще се изправи срещу Франция. Петлите победиха 1:0 Украйна с гол на Валентен Атангана в 61-а минута.