Този път Барса не успя да направи обрат и въпреки усилията си стигна само да 2:2 при гостуването си срещу Майорка в 7-ия кръг на Ла Лига. 20-годишният Фермин Лопес вкара първия си гол за каталунците, но той стигна само за равенство.

Каталунците на два пъти изоставаха, но за разлика от мача срещу Селта в събота, когато обърнаха до 3:2, този път не успяха да го направят.

Те получиха дузпа в средата на второто полувреме, която обаче впоследствие бе отменена и така Барса има 17 точки, като може да загуби първото място от Жирона и Реал Мадрид, които играят в сряда.

Както и срещу Селта през уикенда Барселона получи ранен гол, отново за да си направи двубоя интересен. Вратарят Тер Стеген сбърка фатално при изнасянето на топката, последва веднага подаване към Ведат Муричи и косовският футболист не пропусна да се разпише и да изведе островитяните напред.

Барселона опита да натисне, но без да стигне до добри ситуации в първите двайсетина минути. Все пак в 21-ата Жоао Феликс получи възможност, но не успя да стреля точно след подаването на Рафиня.

Именно бразилецът бе най-опасният играч на каталунците, след като Роберт Левандовски бе оставен на пейката. Негово подаване стигна и до Феран Торес, който обаче не се справи. Просто гостите не бяха достатъчно остри.

Все пак гостите вдигнаха темпото и логично изравниха. Първо в 38-ата минута Феран бе спрян от вратаря, но малко след  това Рафиня си нагласи топката на левия крак и я прати в мрежата с отличен изстрел за 1:1.

Бразилецът получи още една възможност преди паузата, която обаче дойде отново с пасив за Барса. В добавените 6 минути Майорка вкара отново. Този път авторът на първото попадение Муричи отклони дълга топката от вратаря Райкович на пътя на Абдон Пратс, който напредна и вкара с прецизен изстрел, за да предимството на отбора си.

Естествено след почивката Барса доминираше. Шави пусна и Левандовски, а в 54-ата минута Жоао Феликс тресна гредата със силен удар. Най-спорният момент дойде в 65-ата минута, когато току що влезлият Ламин Ямал проби в наказателното поле и падна след посягане от Копетe.

Домакините бурно протестираха, че дузпа няма и повторенията показаха, че докосването до крака на Ямал е минимално, ако изобщо има такова. Съдията бе покакен от ВАР да прегледа отново положението и в крайна сметка отмени дузпата.

В крайна сметка обаче Барса все пак изравни. Отново Рафиня бе архитекта, след като проби отдясно и подаде по земя, Левандовски майсторски пропусна топката зад себе си и младият Фермин Лопес засече в мрежата, за да открие сметката си за Барселона.

В 80-ата минута Майорка контраатакува, но ударът на Ларин бе твърде слаб. След това Барса продължи да натиска, но без да стига до чисти ситуации. В 94-ата минута опасно центриране бе докоснато от Левандовски, но полякът не успя да стреля.

В 95-ата минута го направи, но твърде слабо, след което при контраатака Майорка пропусна да вземе победата, след като Ларин стреля неточно. В крайна сметка Островитяните все пак взеха точка, след като двубоят завърши 2:2 и спряха серията си от 11 поредни загуби от Барселона, за да имат 6 точки.

Майорка – Барселона    2:2

1:0    Муричи 8
1:1    Рафиня 41
2:1    Пратс 45+3
2:2    Фермин Лопес 75

Майорка: Райкович, Гонсалес, Валиент, Насташич, Копетe, Мафео (35 Х. Коста), Дани Родригес (85 Морланес), Санчес (62 Ларин), С. Коста, Мурики, Пратс (62 Дардер)
Барселона: Тер Стеген, Кансело, Мартинес (78 Кунде), Араухо, Балде, Гави, Ромеу (64 Фермин Лопес), Гюндоган, Рафиня, Феран Торес (58 Левандовски), Жоао Феликс (64 Ямал)