Палачът на Реал Мадрид Леганес запази шансове за финал в турнира за Кралската купа, след като макар и с малко късмет стигна до 1:1 срещу Севиля в първи мач от полуфиналите на турнира.

Грешка на вратаря Серхио Рико помогна на Леганес да докопа равенството, което със сигурност ще повиши още повече самочувствието в състава.

В 56-ата минута след корнер стражът необяснимо остана на място, вместо да излезе и да боксира топката и намиращият се пред него Димитриос Сиовас отклони с глава, за да изравни резултата.

Преди това андалусийци бяха повели в 21-ата минута, когато Муриел бе изведен в наказателното поле и реализира с прецизен удар.

Вратарят на Леганес Нерео Шампань се отчете с някои отлични спасявания, за да помогне на отбора си да постигне приличен резултат преди реванша на „Санчес Писхуан“ другата седмица, в който обаче Севиля остава големия фаворит за място на финала.