Севиля завърши наравно 1:1 у дома срещу Реал Сосиедад в двубой от 36-ия кръг на испанския шампионат.

Пабло Сарабия даде аванс за севилци в 42-ата минута след пас на Висам Бен Йедер, въпреки добрия старт на баските и пропуснатите голови положения от Раул Навас и Микел Оярсабал.

Сосиедад изравни в 61-ата минута чрез Карлос Вела, който се възползва от неразбирателството между вратаря Серхио Рико, Стивън Н'Зонзи и Клеман Ленгле.

Малко по-късно Рико не позволи на Вела да се разпише за втори път във вратата му.

Давид Сурутуса получи два жълти картона в рамките на само пет минути и остави гостите с човек по-малко в 80-ата минута на двубоя на стадион "Рамон Санчес Писхуан".

След това равенство Севиля заема четвърто място в Примера дивисион с актив от 69 точки, докато Реал Сосиедад е на седмата позиция до момента с 62 точки.