Уисам Бен Ядер отбеляза три гола и беше с основен принос за успеха на Севиля с 4:0 при гостуването на Реал Сосиедад в среща от 17-ия кръг на Примера дивисион. Севилци събират 36 точки, изпревариха с 2 Барселона и се движат на 4 от Реал Мадрид.

За Севиля победата имаше важно психологическо значение, след като през седмицата те паднаха тежко именно от Реал Мадрид за Купата на страната.

Бен Ядер реши мача в до изминаването на половин час, след като се разписа в 25-ата и в 29-ата минута. Пабло Сарабия покачи на 3:0 в 76-ата минута, а седем минути преди края Бен Ядер вкара за трети път.

Реал Сосиедад е на 6-о място с 29 точки, с 5 пред 8-ия Лас Палмас, който в друга среща от снощи се наложи с 1:0 над Спортинг Хихон.

Единствения гол беше дело на Набил Ел Жар в 55-ата минута, което е трето попадение за него от началото на първенството. Гостите от Хихон бяха без четирима свои титуляри, отпадали заради контузии и наказания, в това число и водещия защитник Фернандо Аморебиета.