Испания се върна на победния път и след 2:0 над Албания в Шкодра поведе в класирането в Група G на световните квалификации. “Ла Фурия” завърши три дни по-рано 1:1 срещу Италия и остави албанците изненадващо на първото място.

На стадион “Лоро Боричи” в Шкодра обаче испанците не дадоха никакви шансове на иначе напористите албанци. Все пак победата не дойде трудно, като головете паднаха чак през второто полувреме. Диего Коста направи 1:0 в 55-та минута, а резервата Нолито вкара втори гол под проливния дъжд в 63-та минута.

С този успех Испания вече е на първото място със 7 точки, колкото има и Италия след драматичната победа с 3:2 като гост на Македония. Албания и Израел делят третото място с по 6 точки.

Още от началния съдийски сигнал стана ясно, че Албания няма да “даде” топката на домакините и положенията пред вратата на Албанците следваха едно след друго. Пике, Диего Коста и Витоло обаче не успяха да се разпишат от удобни позиции.

Испания разпечата вратата на домакините след ужасяваща грешка на Етрит Бериша. Стажът на Албания изчисти нескопосано една топка право в краката на Витоло. Той изведе Давид Силва, който пък пусна успореден пас към Коста. Нападателят на Челси бе останал на празна врата и нямаше как да сбърка - 1:0 за Испания.

По-добрата игра на испанците продължи и в 63-та минута резервата Нолито удвои резултата след много добър самостоятелен пробив по лявото крило и техничен удар в далечния ъгъл.

До края иберийците контролираха нещата на терена, а лошата новина бе контузията на Серхио Рамос, който бе заменен принудително. Жерар Пике пък отново се замеси в сериозен скандал, след като бе изрязал фланелката си, правейки я с още по-къс ръкав. Работата е там, че долната част на екипа завършва с цветовете на испанското знаме, а Пике е заклет каталунец и привърженик на идеята за независимостта на областта.

Албания - Испания 0:2

0:1 Диего Коста 55'

0:2 Нолито 63'

Албания: Бериша, Хисай, Джимсити, Маврай, Аголи, Лила, Джака (75 - Хика), Мемушай (68 - Баша), Роши, Балай, Ленянин (46 - Алий)

Испания: Де Хеа, Рамос (80 - Иниго Мартинес), Пике, Монреал, Коке, Бускетс, Тиаго, Иниеста (78 - Иско), Витоло (60 - Нолито), Силва, Коста