Гари Невил остана бед победа в испанското първенство, след като Валенсия загуби визитата си на Реал Сосиедад с 0:2.

Това бе 5-ият двубой от Лигата под ръководството на англичанина, който Прилепите не успяха да спечелят, като от тях завършиха 3 пъти наравно. Единствените победи на Невил са в турнира за Кралската купа, където Валенсия спечели две срещи.

В шампионата обаче тимът от „Местая” е едва 10-и, с 23 точки, на цели 16 от първите 4 състава, което без съмнение е разочароващо. Сосиедад пък постигна важен триумф в битката за оцеляване, като е 14-и с 20 точки, на 5 от опасната зона.

През първото полувреме и двата тима удариха по една греда чрез Карлос Мартинес и Родриго, но гол така или иначе не падна. Гостите играеха добре, но грешките им в защита се оказаха решаващи.

В 79-ата и 82-ата минути Жонатас се възползва от центрирания на Карлос Мартинес, за да вкара два гола, с които осигури триумфа на тима от Сан Себастиан. "Аз съм виновен за поражението. Губехме твърде лесно топката. Мога само да помоля феновете за още малко търпение" заяви Невил.