Испания победи с 2:0 Англия в една от най-интересните приятелски срещи в Европа. Марио Гаспар вкара страхотен гол в 72-та минута след невероятно изпълнение със задна ножица. Санти Касорла удвои преди края.

Нападателят на Англия Уейн Рууни пък се изравни със сър Боби Мур, след като носи капитанската лента на “Трите лъва” за 108-ми път, което е четвъртото най-добро постижение. Именно Рууни можеше да направи поражението по-почетно за островитяните, но удари греда в края.

Големият рекорд тази вечер обаче бе за вратаря на Испания Икер Касияс. Стражът на Порто стана първият вратар в историята, който не е допускал гол в мрежата си в 100 мача за националния си отбор. Загубата за Англия пък бе първа за тима от 16 мача насам.

Испания започна по-добре на стадион “Хосе Рико Перес” в Аликанте. Пике, Диего Коста и Серхио Бускетс обаче пропуснаха да вкарат ранен гол. В 27-та минута Тиаго Алкантара бе заменен от Санти Касорла заради контузия, а до края на първото полувреме Пако Алкасер и Диего Коста пропуснаха по още едно изгодно положение. Единственото положение за Англия бе в 42-та минута, когато удар на Фабиан Делф бе спасен от Икер Касияс.

Развръзката в срещата дойде в последните минути. В 72-та Сеск Фабрегас пусна прекрасен пас по въздуха към Марио Гаспар. Десният бек на Виляреал изненада всички на терена и стреля акробатично със задна ножица, за да остави на място Джо Харт.

По-добрата игра на Испания продължи и логично в 84-та минута “Ла Фурия” вкара втори гол. Санти Касорла получи хубаво подаване от Нолито и с кинжален удар с десния крак направи 2:0.

Испания - Англия 2:0

1:0 Марио Гаспар 72'

2:0 Санти Касорла 84’

Испания: Касияс, Гаспар, Пике, Бартра (82 - Аспиликуета), Алба, Бускетс (68 - Коке), Тиаго (27 - Касорла), Фабрегас, Иниеста (46 - Нолито), Алкасер (73 - Педро), Коста (64 - Мата)

Англия: Харт, Уокър, Джонс, Смолинг (87 - Кейхил), Бертранд, Карик (90 - Шелви), Делф (63 - Али), Лалана (63 - Дайер), Баркли (73 - Рууни), Стърлинг, Кейн