Валенсия завърши 1:1 при гостуването на Райо Валекано и загуби аванса си от 2 точки пред Севиля в битката за 4-о място в Примера дивисион.

Валенсия запазва четвърта позиция, но вече с равни точки със Севиля, който в сряда победи Ейбар с 3:1.

Вратарска грешка позволи на Райо поведе в 19-ата минута. Адриан Ембарба стреля в обсега на вратаря Диего Алвес, но той непохватно изпусна топката и тя влезе в мрежата.

В 63-ата минута домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Хорхе Морсийо за груб фаул, а малко след това Дани Парехо изравни от пряк свободен удар.

В 77-ата минута реферът възстанови численото равенство на терена, след като изгони Родриго от Валенсия. Пако Алкасер бе близо до победен гол за Валенсия в добавеното време, но ударът му не намери целта.

В друг мач от кръга Еспаньол победи Гранада с 2:1. Серхио Гарсия и Пако Монтанес вкараха за Еспаньол, а Диего Майнс бе точен за Гранада.

Победата остави Еспаньол в средата на таблица, докато Гранада запази предпоследното място и шансовете за оставане в елита намаляват с всеки изминал кръг.