Над 70 милиона лева ще бъдат вложени в довършването на двата най-нови стадиони в България - "Христо Ботев" и "Лаута". Това стана ясно при представянето на бюджета за новата календарна година.

Средствата за завършването са осигурени от държавния бюджет като 42 млн. лв. ще са за стадион “Локомотив”, а 33.5 млн. лева за “Христо Ботев”. Към този момент “Колежа” е почти завършен, докато на “Лаута” тепърва започна работата по изграждането на новата модерна централна трибуна. Заедно с вертикалната планировка тя ще струва 40 млн. лева.

Срокът за изпълнение на строежа е 480 дни, а цената е на стойност 33 882 269,95 лева без ДДС. Трибуната ще бъде строена от пловдивската фирма „Стройколукс” ООД и софийската „Билдком БГ” ЕООД.

На "Колежа" пък тепърва централният сектор трябва да бъде пригоден за футболни срещи. Припомняме, че до момента всичко свързано с футболния мач – съблекални, съдийски стаи, зала за пресконференции и други е в трибуна “Изток”. С парите трябва да бъде завършена и фасадата на съоръжението. |БГНЕС