Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз наказа ЦСКА-София и Берое с финансови санкции заради провинения на публиките на двата отбора. Ръководството на "червените" ще плати общо 4300 лева заради възпламеняване на бомбички, нерегламентирано използване на факли и димки, както и заради нецензурни скандирания по време на срещата от 18-ия кръг в Първа лига със Спартак Варна, спечелена от столичани с 3:1 във вторник.

Берое ще заплати глоба от 3000 лева заради обидни скандирания от страна на феновете на "зелените" по време на двубоя с Ботев Враца в сряда, спечелен с 5:1.

Решения след заседанието на Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз, проведено на 6 декември:

18-ти кръг Първа лига

С предупреждения - 19 състезатели

Със спиране от състезателни права            ССП              лв.

Асен Руменов Чандъров    Септември София      1               300

Анте Аралица             Локомотив София      1               300

Дилян Ивайлов Георгиев   Ботев Враца          1               200

Мартин Огнянов Смоленски Ботев Враца          1               300

Карлос Охене             Левски               1               250

Христо Янков Иванов      Локомотив Пловдив    1               250

Виктор Викторов Генев    Славия               1               250

По доклад - окончателни и не подлежащи на обжалване

За нерегламентирано използване на факли и димки, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП (2024-2025) - ДК наказва ПФК ЦСКА-София с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За възпламеняване на бомбички в сектора, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. Б от ДП (2024-2025) - ДК наказва ПФК ЦСКА-София с имуществена санкция в размер на 1000 лева.

За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. Б от ДП (2024-2025) - ДК наказва ПФК ЦСКА-София с имуществена санкция в размер на 3000 лева.

За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. Б от ДП (2024-2025) - ДК наказва ПФК Берое Стара Загора с имуществена санкция в размер на 3000 лева.

За нерегламентирано използване на димки, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП (2024-2025) - ДК наказва ПФК Левски София с имуществена санкция в размер на 300 лева.

20-ти кръг Втора лига

С предупреждения - 41 състезатели

Със спиране от състезателни права                ССП             лв.

Кингсли Джордж Бучи          Ловеч                1              125

Александър Мирославов Бучков ЦСКА-София II        1              750

Габриел Иванов Златанов      Ботев II Пловдив     1              125

Илие Ботнари                 Пирин Благоевград    1              125

Владислав Димитров Цеков     Монтана              1              150

Ндуалу Луис М'вемба Пахама   Дунав Русе           1              625

Георги Валентинов Вълчев     Локомотив ГО         1              125

Кристиян Александров Райчев  Локомотив ГО         1              125

По доклад - окончателни и не подлежащи на обжалване

За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. А от ДП (2024-2025) - ДК наказва ФК Марек Дупница с имуществена санкция в размер на 1000 лева.