Арда победи Ботев (Враца) с 2:0 в първи мач от 15-ия кръг на Първа лига. Чинонсо Офор и Станислав Иванов вкараха по един гол за чистия успех във всяко полувреме. Това бе осми успех ма тима от Кърджали, докато отборът на Христо Янев допусна девето поражение в първенството до момента.
Първото чисто положение бе пред вратата на Арда. В 12-ата минута Браян Переа изведе Мирослав Маринов сам срещу вратаря Анатолий Господинов, но нападателят не успя да намери очертания на вратата с шута си.
В 19-ата минута Арда излезе напред в резултата. Борислав Цонев задържа топката отляво и центрира, а Чинонсо Офор изскочи от второ позиция и с глава отблизо направи безпомощен вратаря Федерико Бариос. Малко след това Цонев опита този път сам да вкара гол, но плътният му удар мина покрай десния стълб на вратата на гостите.
В 28-ата минута Станислав Иванов от тима от Кърджали бе изведен в удобно положение, но от малък ъгъл не успя да преодолее вратаря на Ботев.
До края на първата част липсваха опасности пред двете врати, като се стигна само до няколко разбърквания.
В началото на втората част Тонислав Йорданов пропусна да вкара за Арда от удобна ситуация, като стреля в аут.
В 58-ата минута Арда удвои преднината си. Тогава Чинонсо Офор пое топката пред наказателното поле и веднага подаде на Станислав Иванов вдясно, който с отсечен диагонален удар вкара в мрежата зад Бариос - 2:0.
Десетина минути преди края на редовното време Офор и Иванов излязоха сами срещу вратаря на Ботев, но нигерийският таран предпочете да стреля, вместо да подава, а Федереко Бариос спря топката в крак, а след това я улови.
В 87-ата минута пропуск за Арда направи и резервата Борис Тютюков.
Арда се изкачи на пето място в класирането с равни точки с четвъртия Спартак (Варна), а Ботев (Враца) остана на 14-а позиция.







Рецепта от тефтера на баба: Празнична питка
Три зодии ще се къпят в пари в седмицата от 15 до 21 декември
Чести грешки, които допускаме при носенето на парфюм
Житейските стресови събития са сред най-честите фактори, отключващи депресията
Учени създадоха почти невидима изолация за прозорци
Коремните мазнини след 50 години повишават риска от смърт с цели 83%
Какво представляват Социалните предприятия за хора с увреждания?
Нов радар за 230 000 евро всява ужас сред шофьорите
Смартфонът се оказва по-важен от двигателя
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Роберта Хаджийска на полуфинал в Киенбаум
Франк Уорън с надежда за Фюри – Джошуа през 2026 г.
Пантоя се върна във фитнеса дни след контузията, реваншът с Уанг под въпрос (Видео)
Рая Доброслав е №1 на БК Спарта за 2025 година
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар